منوچهر سلطانی حسینی بنیان‌گذار شرکت ایران آوندفر در سال 1315 در مشهد مقدس متولد شد. با شروع انقلاب فضای مناسبی برای تولیدات محصولات ایرانی ایجاد گردید. ایشان در خیابان دریان‌نو تهران یک پارکینگ 700 متری اجاره کرد و با راهنمایی چند دوست داروساز تصمیم به تولید شامپو گرفت.
در سال 1359 این شرکت به نام ایران پارتیس ثبت گردید . سپس، در سال 1366 نام شرکت به ایران آوند فر تغییر یافت. اکنون، با گذشت بیش از 40 سال، در این شرکت حدود 560 محصول دارویی،آرایشی و بهداشتی تحت برندهای بس،بس2، دکتر ژیلا، آیروکس، پارتیس، آوند، سی فور، ساین اسکین، پین رست، ژیوانا و برندهای دارویی تولید و عرضه می‌گردد.
افتخارات بسیاری طی سال‌های فعالیت توسط منوچهر سلطانی حسینی ثبت گردیده‌ است. مشارالیه جزو کارآفرینان برتر کشوری بوده‌اند.

آقای منوچهر سلطانی حسینی موفق گردید شرکتی را راه‌اندازی کند که به صورت خانوادگی گسترش یافته است.
در این شرکت همه افراد در جایگاه‌های درست خود قرار دارند و ایشان در این فرآبند بسیار موفق عمل کردند. خط مشی و برنامه‌ریزی بنیان‌گذار شرکت ایران آوندفر به گونه‌ای بوده است که اعضای هیئت مدیره با پشتکار و سعی و تلاش شبانه‌روزی نسبت به راهبری شرکت در بهترین شرایط کوشا بوده‌اند. همچنین نسل سوم خانوادگی ایشان نیز هم اکنون در شرکت ایران آوندفر مشغول فعالیت هستند.

ایشان در طی سال‌های فعالیت خود هموارد دغدغه تولید محصولات ایرانی را با کیفیت برتر داشتند. ایشان همواره همانند پدری دلسوز تمام تلاش خود را در جهت بهبود وضعیت کارکنان شرکت مبذول داشتند.

ایشان در تاریخ بیستم دی ماه سال 1394 دیده از جهان فرو بست.